Lavaman Deante ZRM_N503

320.00

2 in stock

Ngjyra: e zezë
Mënyra e montimit: siper
Materiali: granit
Gjerësia minimale e kabinetit [mm]: 700
Gjatësia [mm]: 690
Gjerësia [mm]: 500
Lartësia [mm]: 219

SKU: ZRM_N503

2 in stock

3 People watching this product now!

Description

Ngjyra: e zezë
Mënyra e montimit: siper
Materiali: granit
Gjerësia minimale e kabinetit [mm]: 700
Gjatësia [mm]: 690
Gjerësia [mm]: 500
Lartësia [mm]: 219

Përshkrim i produktit

Lavamani magnetic me 1.5 dhoma graniti i ngjyrës së zezë elegante që përputhet në mënyrë të përkryer me kuzhinat minimaliste, industriale apo skandinave, është një lavaman modern me veti magnetike, e padukshme për përdoruesin në shikim të parë. Lavamanët nga koleksioni origjinal Magnetic janë të pajisur me magnet, falë të cilëve mund të vendoset një mbulesë metali. Një mbulesë elegante e ndan tasin nga rafti anësor, duke krijuar një hapësirë ​​shtesë që rrit funksionalitetin e lavamanit dhe ju lejon ta pajisni atë me aksesorë të dedikuar nga koleksioni – mbajtëse higjienike për leckë ose shporta praktike me kullues. Lavamani i futur në banak ka një tas të gjerë dhe një tas më të vogël.

Vetitë e granitit Deante: rezistenca ndaj goditjes, temperatura e lartë, çngjyrosje, goditje termike

Kompoziti i granitit është një kombinim i rërës kuarci dhe rrëshirave në përmasa të matura saktësisht. Si rezultat, lavamanët tanë janë rezistent jo vetëm ndaj goditjes, por edhe ndaj temperaturës së lartë (250°C), çngjyrosjes dhe goditjes termike – në përputhje me standardin evropian PN-EN 13310. Ata nuk pranojnë erëra dhe kanë veti hidrofobike që largojnë molekulat e ujit. Graniti është elegant dhe gjithmonë në modë, dhe falë gamës së gjerë të ngjyrave përshtatet në çdo kuzhinë – moderne dhe klasike. Lavamanët e granitit Deante prodhohen në Poloni, në një nga fabrikat më moderne në Evropë. Teknologjia e avancuar e prodhimit garanton standardet më të larta të punimit dhe auditimit të cilësisë, që rezulton jo vetëm në pamjen e bukur të produktit, por edhe në vetitë e tij unike.

Pajisje me mbyllje automatike të kullimit

Mbyllja automatike e kullimit është një sistem që ju lejon të rregulloni kullimin e ujit duke përdorur një dorezë. Ekziston vetëm një element kontrolli diskret në tasin e lavamanit. Avantazhi i dukshëm i kësaj zgjidhjeje është fakti se mjafton një lëvizje për të zhbllokuar menjëherë kanalin e shkarkimit të ujit, pa pasur nevojë të lagni duart.

Vetitë hidrofobike sprapsin molekulat e ujit

Hidrofobia është një nga karakteristikat natyrore të granitit, shumë e dëshirueshme në kuzhinë. Sipërfaqja e lavamanit largon grimcat e ujit, falë të cilave pikat rrjedhin lehtësisht, duke marrë me vete grimcat e papastërtive. E gjithë kjo e bën shumë më të lehtë pastrimin e lavamanit dhe nuk kërkon pastrim ose përdorim të kimikateve të specializuara.

Dhoma jashtëzakonisht e gjerë dhe e thellë do të përshtatet edhe me tepsitë e nxjerra nga furra

Lavamanët e rinj janë pjesë e trendit të shfrytëzimit maksimal të hapësirës së kuzhinës. Duke ruajtur të njëjtën gjerësi dhe gjatësi, ato ju lejojnë të mbushni më shumë në dhomë. Të apasionuarit pas gatimit me siguri do të jenë të kënaqur që dhomat e tyre shumë të thella dhe të mëdha do t’ju lejojnë lehtësisht të lani jo vetëm tenxhere të mëdha, por edhe tepsitë e nxjerra nga furra ose raftet nga frigoriferi! Më shumë hapësirë e bën më të lehtë rrotullimin e enëve dhe është i dobishëm për aplikime jo standarde.

Dhoma shtesë e vogël shumëfunksionale – p.sh. për shpëlarjen e perimeve dhe frutave ose lidhjen e një blurësi

Një dhomë e vogël është një zgjidhje interesante për kuzhina të vogla. Nuk zë hapësirë shtesë dhe përmirëson ndjeshëm komoditetin e përdorimit të pjesës së lagësht të tavolinës. Funksionon shumë mirë për larjen e perimeve dhe frutave, si dhe për luga, thika dhe pirunë. Mund ta përdorni gjithashtu për të lidhur një blurësi, pa zënë hapësirë nën dhomën kryesore në të njëjtën kohë. Ky nuk është fundi i përdorimit të tij. Funksionon shumë mirë kur duhet të lani veçmas porcelanin delikat në mënyrë që të mos copëtohet. Gjithashtu është më mirë të mos vendosni thika të sapomprehura në lavaman me enët e tjera. Ndarja e vogël është vendi më i mirë për të shkrirë ushqimin.

Vrima shtesë e mundshme për hapje p.sh. një shpërndarës

Përveç vrimës standarde të rubinetit, lavamani ka vrima të bluar posaçërisht. Ato mund të mos përdoren, por nëse dëshironi të instaloni një mbajtëse të shamponit për larjen e enëve, ato do ta lehtësojnë shumë përshtatjen e produktit me nevojat tuaja. Mjafton të përdorni sharrën e vrimës së kurorës, nga ana e poshtme, për të thelluar vetë bluarjen e holluar.

Magnet të ngulitur masën e lavamanit

Lavamanët magnetic kanë magnet në anën e padukshme për konsumatorin. Karakteristikat magnetike të produkteve përdoren për të ngjitur maska çeliku dhe pajisjen e lavamanëve me aksesorë të dedikuar.

Përfshihet një maskë çeliku

Grila e çelikut ndan një raft praktik që lejon ujin të kullojë lehtë dhe shpejt. Rafti është vendi perfekt për një sfungjer të lagur ose barishte të vogla në tenxhere. Mund të vendosni edhe lëng për larjen e enëve.

Sifoni i kursimit të hapësirës për të lehtësuar p.sh. ndarja e mbeturinave

Lavamani është i pajisur me sifonin gjenial “Space Saver”. Nëse jeni mërzitur me tubat dhe bërrylat që zënë pjesën më të madhe të hapësirës në kabinet, kjo është zgjidhja për ju. Dizajni special dhe dizajni teleskopik ju lejon të rregulloni vendosjen e sifonit sipas nevojave tuaja. Falë kësaj, është e lehtë të gjesh shumë më tepër hapësirë në kabinet, për shembull për konservat e bëra vetë ose shporta për ndarjen e mbeturinave. Është gjithashtu e mundur të lidhni një makinë larëse ose enëlarëse në sifon. Dhe më e rëndësishmja – sifoni është i përfshirë me pajisjen.

Specifikimi i produktit

Seria: MAGNETIC
Produkt i projektuar: po
Dizajneri: Katarzyna Łogwinienko , Magdalena Paszkowska

Lavamani

Ngjyra: nero
Lloji i sipërfaqes: mat
Materiali: granit
Metoda e montimit: sipër
Numri i dhomave të lavamanit: 1.5
Gjerësia minimale e kabinetit [mm]: 700
Gjerësia [mm]: 500
Gjatësia [mm]: 690
Lartësia [mm]: 219
Thellësia e dhomës 1 [mm]: 205
Thellësia e dhomës 2 [mm]: 155
Prerje në banak (sipër) – gjatësia [mm]: 670
Prerje në banak (sipër) – gjerësi [mm]: 480
I pajisur me aksesore: po
Diametri i kullimit: 3.5″
Numri i vrimave: 1
Numri i vrimave të bluara: 2

Pajisje për lavamanin

Lloji i tapës: automatike
Sifoni i kursimit të hapësirës: po
Mundësia për të lidhur një enëlarëse/rrobalarëse: po

Specifikat teknike

Përmbledhje

Prodhuesi

Deante

Ngjyra

Nero

Materiali

Granit

Mënyra e montimit

Sipër