Lavaman Deante Momi ZKM_N10A

240.00

5 in stock

  • Ngjyra: nero
  • Mënyra e instalimit : sipër, nën banak
  • Materiali : granit
  • Gjerësia minimale e kabinetit [mm] : 600
  • Gjatësia [mm] : 500
  • Gjerësia [mm] : 450
  • Lartësia [mm] : 230
SKU: ZKM_N10A

5 in stock

0 People watching this product now!

Description

Dizajn harmonik

Lavamanët Momi janë thelbi i minimalizmit, elegancës dhe funksionalitetit. I drejtohet të gjithë atyre që vlerësojnë jo vetëm stilin, por edhe harmoninë dhe butësinë. Pavarësisht nga thjeshtësia e formës, çdo element është menduar të plotësojë standardet më të larta të përdorshmërisë.

 

Dhoma e thellë

Pavarësisht se ruajnë të njëjtat dimensione të jashtme, lavamanët tanë MOMI ofrojnë një kapacitet befasues, duke u bërë kështu një kampion i prakticitetit në kuzhinën tuaj. Ato mund të strehojnë lehtësisht tenxhere të mëdha ose tepsi pjekjeje direkt nga furra, duke ofruar hapësirë ​​të paçmuar që përkthehet në rehati dhe liri veprimi.

 

Mundësia e instalimit nën banak

Opsioni i instalimit të banakut është një nga veçoritë kryesore të lavamanëve në serinë tonë. Ky është një trend që po fiton popullaritet sepse ndërthur estetikën dhe funksionalitetin. Instalimi i banakut krijon një tranzicion të qetë midis banakut dhe lavamanit, i cili i shton kuzhinës një pamje moderne dhe elegante.

 

Grilë graniti

E bërë nga i njëjti material si lavamani, përshtatet në mënyrë të përkryer, duke krijuar një tërësi koherente dhe harmonike. Ky detaj i vogël rrit ndjeshëm estetikën e kuzhinës, duke krijuar një atmosferë elegance të rafinuar. Mbulesa, e pajtueshme me funksionin automatik të mbylljes së tejmbushjes.

Bordi i përfshirë

Kjo dërrasë universale është një hapësirë ​​e shkëlqyer për përgatitjen e vakteve – nga prerja e perimeve, përmes servirjes së mezeve, deri te krijimi i një pike mbresëlënëse të prezantimit të krijimeve tuaja të kuzhinës. Pllaka është bërë nga materiali HPL me rezistencë të shtuar ndaj gërvishtjeve.

 

Vetitë e granitit Deante: rezistenca ndaj goditjes, temperatura e lartë, çngjyrosje, goditje termike

Kompoziti i granitit është një kombinim i rërës kuarci dhe rrëshirave në përmasa perfekte. Kjo është arsyeja pse lavamanët tanë janë rezistent jo vetëm ndaj goditjes, por edhe ndaj temperaturës së lartë (250°C), njollës dhe goditjes termike – në përputhje me standardin evropian PN-EN 13310. Ata nuk thithin aromat dhe kanë veti hidrofobike që sprapsin molekulat e ujit. Graniti është fisnik dhe gjithmonë në modë, dhe falë pasurisë së ngjyrave, harmonizohet mirë me pajisjet e çdo kuzhine – futuriste dhe tradicionale. Lavamanët e granitit Deante prodhohen në Poloni, në një nga fabrikat më të zhvilluara në Evropë. Teknologjia progresive e prodhimit garanton standardet më të larta të mjeshtërisë dhe auditimit të cilësisë, që rezulton jo vetëm në një pamje të shkëlqyer të produktit, por edhe në vetitë e tij unike.

 

Vetitë hidrofobike sprapsin molekulat e ujit

Hidrofobia është një nga karakteristikat natyrore të granitit, shumë e pritur në kuzhinë. Sipërfaqja e lavamanit hedh poshtë pikat e ujit, kështu që pikat rrjedhin pa vështirësi, duke marrë me vete grimcat e papastërtive. E gjithë kjo e bën shumë më të lehtë pastrimin e lavamanit dhe nuk është e nevojshme të pastroni ose të përdorni kimikate të specializuara.

 

Seria MOMI
Produkt i projektuar po
Dizajneri Katarzyna Łogwinienko , Wojciech Szmit
Kodi i produktit ZKM_N10A
LAVAMAN KUZHINE
Ngjyra nero
Lloji i sipërfaqes mat
Materiali granit
Metoda e montimit siper, nën banak
Numri i dhomave të lavamanit 1
Gjerësia minimale e kabinetit [mm] 600
Gjerësia [mm] 450
Gjatësia [mm] 500
Lartësia [mm] 230
Thellësia e dhomës 1 [mm] 200
Prerje në banakun (sipër) – gjatësia [mm] 480
Prerje në banakun (siper) – gjerësi [mm] 430
Prerje në banakun (nën) – gjatësia [mm] 460
Prerje në banak (nën) – gjerësi [mm] 410
E kthyeshme po
I pajisur me aksesore po
Diametri i kullimit 3.5”
Karakteristika shtesë dërrasë e përfshirë , mbulesa e kullimit e përfshirë
AKSESORË PËR LAVAMANIN E KUZHINËS
Ngjyra çeliku
Një lloj tape manual
Sifon për kursim hapësire po
Mundësia për të lidhur një makinë larëse enësh/larëse po

 

 

Specifikat teknike

Përmbledhje

Prodhuesi

Deante

Ngjyra

Alabaster

Mënyra e montimit

Nën, Sipër

Materiali

Granit